Ocena kierowcy - DS 4 II Hatchback

Kuba, ponad rok temu
Silnik 1.6 PureTech 224KM 165kW
Rok produkcji 2022
DS 4 II Hatchback 1.6 PureTech 224KM 165kW od 2021 - Oceń swoje auto
Fantastyczne auto, jeżeli szukasz ciszy, komfortu i odrobiny magii (oryginalnosci). Poziom wykonania wnętrza to absolutna czołówka, moim zdaniem tylko Lexus z popularnych marek premium (wiem jak to brzmi) może być postawiony w jednej linii z nowym DS4. Po 13 000 km wszystko działa pięknie, a wyposażenia jest naprawdę duzo, i o ile nie zacznie się nagle psuć to będzie mój nulubiony samochód z dotychczas użytkowanych.
Stosunek osiągów do spalania świetny. Silnik z dużym potencjałem do szybkiej jazdy, ale poskramia go raczej leniwa skrzynia i ogólny charakter auta. Na autostradzie nie brakuje mu pary, w jeździe miejskiej i podmiejskiej praktycznie nie słyszalny.
Rozleniwia. Przy spokojnej jeździe jej praca jest niezauważalna. Przy dynamiczniejszych próbach gubi się i marnuje potencjal silnika. Ładnie trzyma niskie obroty w długich trasach.
Mega komfort. Jeżeli tego szukasz w kompakcie nie będzie lepiej. W segmencie D też będzie ciężko.
Wyglada przepięknie. Lakier nie jest super wytrzymały.
Dla mnie super, wszystko czego potrzebuję.
Z przodu bardzo dużo miejsca, jak w dużo większym aucie. Z tyłu jak to w kompakcie,
Absolutne mistrzostwo.
Serwis w citroenie. Nowe auto.
Za te pieniądze nie ma nic lepszego w mojej opinii jeżeli szukasz komfortu I jakości wnętrza.
Wszystko działa.
Nowe auto, 13000 km przebiegu.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 PureTech 224KM 165kW [l/100km]

6,9