Ocena kierowcy - Citroen Xsara II Hatchback

Silnik 2.0 HDi 110KM 81kW
Rok produkcji 2003
Citroen Xsara II Hatchback 2.0 HDi 110KM 81kW 2000-2004 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Układ elektryczny : Opornik przy dmuchawie. Dość kosztowna wymiana.
Auto wygodne, przestronne (jak na swój wiek).
Silnik bardzo dobry. Brak dwumasy oraz obecności filtra cząstek stałych to duże atuty tego diesla. Ponadto gdy osiągnie optymalną pracę bardzo przyjemnie \"mruczy\". Niestety dość odczuwalna była turbodziura. Przy ok.1900rpm dostawał niezłego \"kopa\" :) Przyjemność z jazdy z tym silnikiem była niesamowita. Nieduże spalanie. Minus, za wolne nagrzewanie się.
Skrzynia fajnie zestopniowana oprócz wstecznego. Niestety, często bywało, że trzeba było kilka razy wyrzucić oraz wrzucić ponownie bieg. Skoki lewarka krótkie.
Dla mnie typ zawieszenia oraz jego charakterystyka bardzo odpowiadała. Miękko, cicho, przyjemnie. O dziwo bardzo fajnie zachowywał się na zakrętach. Co istotne, duży prześwit gwarantował bezstresowe pokonywanie gorszych jakościowo nawierzchni. Ale oczywiście to jest moje zdanie. Zawieszenie trwałe.
Dobra widoczność zarówno do przodu jak i do tylu. Dodatkowo w swoim egzemplarzu miałem czujniki cofania na tył pomocne przy manewrze cofania.
Tutaj trochę gorzej. Głównie słowa krytyki odnoszą się do umiejscowienia przycisków od sterowania szybami. Nisko na desce rozdzielczej, tuż przed lewarkiem skrzynki biegów. Pozostałe elementy znajdowały się w oczekiwanych miejscach. Duży bagażnik.
Klimatyzacja wydajna, szybko schładzała kubaturę wnętrza. Natomiast wspomniany wcześniej problem nagrzewania się silnika odbija się na ogrzewaniu, szczególnie w chłodne dni. Po prostu było zimno.
Tutaj dobrze. Bardzo wygodne fotele z przodu oraz kanapa z tyłu. Jedynie z tyłu pasażerowie o większym wzroście mogą zawadzać o podsufitkę.
Dobre wyciszenie wnętrza.
Na trasie do 4,7 l/100km. Po mieście do 7 l/100km. Średnio wychodziło mi ok.5,4 l/100km przy naprawdę dynamicznej jeździe.
Niebywały komfort za niską cenę. Brak poważnych usterek.
Na pewno były problemy z elektroniką.
Nic nie robiłem.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDi 110KM 81kW [l/100km]