Ocena kierowcy - Citroen Berlingo II Combi Facelifting

_greg_kwas, 4 lata temu
Silnik 1.6 HDI 112KM 82kW
Rok produkcji 2014
Citroen Berlingo II Combi Facelifting 1.6 HDI 112KM 82kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Karoseria : Rozsuwane tylne drzwi.
Daję 5 bo mimo że nie jest to najfajniejsze auto rodzinne na rynku to zdecydowanie ma najlepszy stosunek ceny do tego co oferuje (best value for the money). Fajniejsze auta są przynajmniej 50% droższe. To auto bardzo przemyślane, bo dostajemy bardzo pojemny samochód który ma długość kompakta w nadwoziu hatchback - niecałe 440cm. Dałbym mu właściwie 4.7 ale że nie mogę to bliżej mu do 5 niż do 4. W dalszych, cząstkowych opiniach będę ważył oceny w stosunku do ceny. Posiadam wersję XTR.
4 za silnik tylko dlatego że mógłby być trochę mocniejszy - no ale mocy nigdy zbyt mało. Na razie po zrobieniu 4 tys km nie jestem w stanie wypowiadać się o jego trwałości. Auto ma dopiero 74 tys przebiegu.
Przydałby się 6 bieg. Przy 130 km/h mam prawie 3 tys obrotów na minutę więc sporo. Słychać już wtedy hałas. Do 110 jeździ się komfortowo. Od 2015 roku sprzedawali wersję 6 biegową.
Jest sprężyście miękki. Czuć to co się dzieje na drodze ale nie szokuje ani podatnością ani twardością. Uważam go za przyjemny oraz bardzo dobry jak na to że auto ma rodowód dostawczaka. Pasuje do charakteru auta rodzinnego. Jedyny minus to że w zakręcie potrafi przenieść balans jak gdyby tylna belka była trochę podatna. Dałbym 4.5, ale uważam że ma fajniejsze zawieszenie od takiej np. Mazdy CX5 która jest twarda, lepiej się prowadzi, ale jako kompromis między prowadzeniem a komfortem wypada gorzej.
Super sprawą są rozsuwane tylne drzwi oraz uchylna tylna szyba w klapie bagażnika. Mógłby być ładniejszy ;) Jak najnowsza wersja III.
Zdecydowanie powyżej średniej. Bardzo łatwo ocenić odległość. Auto jest kwadratowe. Nie ma się do czego przyczepić.
Wszystko na miejscu. Proste harcerskie rozwiązania. Bez udziwnień, prosto i intuicyjnie. Super sprawą są rozsuwane tylne drzwi, jeden z lepszych bajerów tego auta. Uwielbiam je. Na plus schowki, ogromny między fotelami z przodu, wyjmowany jak walizka oraz przed kierownicą w desce rozdzielczej. Dodatkowo nad głową spora półka i wanna pod fotelem kierowcy, a także schowki podłogowe przed pasażerami tylnej kanapy. Szkoda że w bagażniku jest tylko jeden boczny. Dużo miejsca w drzwiach z przodu. Fajny patent w wersji XTR z otwieraną tylną szybą - nie trzeba całej klapy otwierać. Natomiast wycieraczki mogłyby być szybsze na maksymalnym ustawieniu. Ocena 4.7
Wydajne i z możliwością sporej aranżacji na co ma wiać. Klima dwustrefowa ale akurat to mi najmniej potrzebne :)
Przestrzeń ogromna, niespotykana nawet w dużo dłuższych pojazdach. Nad głową miejsca jak w jakiś Land Cruiserach, na szerokość natomiast mieszczą się 3 foteliki dziecięce, dwa te największe 18-36 i jeden 9-18. Tylna kanapa to tak na prawdę, w wersji XTR, trzy osobne takie same fotele. Niewiele jest dziś aut które to potrafią, a na pewno żadne auto w tej klasie cenowej za wyjątkiem Forda Tourneo Connect. Przy 180cm wzrostu, siadam sam za sobą i mam sporo swobody. Nawet 190 centymetrowiec nie czułby się skrępowany. Miejsca jest bardzo dużo. Duża zasługa w tym wysokości auta, bo siedząc trochę wyżej, mniej rozwalamy się na długość. Wewnątrz auto wyraźnie większe od Citroena C4 Picasso.
Tu trudno powiedzieć, daję 3.5 więc zaokrąglam do 4. Przy 130 trzeba podgłośnić radio i wyraźnie już słychać silnik. Diesel na 3 tyś obrotów na minutę... Do 110 jeździ się spoko. Nie wiem czy w dzisiejszych czasach nie powinienem raczej dać 3. To na pewno nie jest mocna strona tego auta. Tragedii nie ma. Porównywalny z Oplem Corsą D. Jeśłi macie możliwość bierzcie wersję 6 biegową.
Daję 5 za spalanie, nie wiem ile będą mnie kosztowały przeglądy, słyszałem że nie dużo, ale się nie wypowiem. Na trasie mi pali 5.7 przy prędkościach 70-130. W mieście, z przewagą obwodnicy trójmiasta 6,1-6,7 przy prędkościach 120 km/h.
Tu nie ma wątpliwości, auto oferuje dużo za niską cenę.
Auto ma dopiero 74 tys km więc nie powinniście brać mojej oceny pod uwagę.
Auto ma dopiero 74 tys km więc nie powinniście brać mojej oceny pod uwagę.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 HDI 112KM 82kW [l/100km]

6,3