Ocena kierowcy - Citroen Berlingo I

Silnik 1.9 D 70KM 51kW
Rok produkcji 2002
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Citroen Berlingo I 1.9 D 70KM 51kW 1998-2011 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Niesamowita trwałość tylnej belki - ponad 270 tys kilometrów. Szok!
Samochód służył jako dostawczy. Pokonał do dziś niemal 300 tys. km wożąc towar. Często był przeładowany - mimo to zawieszenie super a w szczególności tylna belka wytrzymała ponad 270 tys. km! Producent zaleca wymianę 2 razy wcześniej! Samochód był ostro traktowany. Woziłem nim nawet gruz z budowy. Moim zdaniem to rewelacyjne auto. Vw transporter T5 psuje mi się nieustannie a to koło masowe a to skrzynia lub elektryka lub zorzygany silnik. W Berlingo nic podobnego nie miało miejsca! Opinia, że francuzy są be to mit. Prawdopodobnie fakt, że mój egzemplarz był pozbawiony bajerów był świadczył o jego niesłychanej niezawodności. Szczerze polecam wszystkim bo to bardzo solidna konstrukcja.
Silnik tylko 70 km ale bardzo żywotny. Przebieg ponad 270 tys bez najmniejszej usterki robi wrażenie.
Jest Ok.
Miękko i komfortowo. Belka tylna była do wymiany dopiero po 270000 km a producent zaleca po 120000! Super wytrzymałość. Dodam, że samochód służył jako dostawczy i często był mocno załadowany.
Bardzo dobra widoczność w każdym kierunku.
Może być. Co ważne nic się nie popsuło przez 270000 km. Plastiki lepsze niż w vw transporterze - wiem bo też mam.
Klimy nie ma ale reszta działa super.
Wystarczająco dużo miejsca.
Może być.
Zużycie typowe dla takiego diesla - ok 7 litrów.
Bardzo atrakcyjne ceny egzemplarzy używanych.
Nic się nie zepsuło. Nic! No może drzwi przesuwane dość kiepsko pracują ale reszta super.
Brak usterek. Tylko części eksploatacyjne.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 D 70KM 51kW [l/100km]

7,4