Ocena kierowcy - Chrysler Cirrus Sedan

Kubu$ z Narzeczoną kuba87@yahoo.com, 16 lat temu
Silnik 2.5 i V6 24V 164KM 121kW
Rok produkcji 1995
Chrysler Cirrus Sedan 2.5 i V6 24V 164KM 121kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Inne : Moja przesiadka z Corsy B była jednym wielkim zaskoczeniem. Auto robi wrażenie, zaskakuje silnik swoją mocą, układ kierowniczy swoją precyzją, wnętrze ogromnym komfortem oraz bagażnik swoją przepastnością. Nie da się dotknąć tylnych siedzeń nie włażąc całym do bagażnika... :)
Układ elektryczny : Komputery, komputery i jeszcze raz komputery!!
Zawieszenie : Ciężkie auto - zawieszenie musi dostać w kość na naszych 'drogach'...
Mimo wszystko kocham to auto... Wszystkim polecam, lecz pamiętajcie - to jest auto amerykańskie. Je się kocha albo nienawidzi :)
Silnik bardzo elastyczny, nie ma problemu z wyprzedzaniem na trasie. Przyjemne brzmienie nie wysilonej "szóstki" daje sporo przyjemności z jazdy.
Skrzynia 4 biegowa, osobiście chciałbym jeszcze 5ty bieg lub nadbieg nad 4tym, co bardzo obniżyło by spalanie w trasie a elastyczność i tak była by niezła.
Samochód bardzo dobrze trzyma się drogi, układ kierowniczy uznaję za pewny, można bez problemów wyczuć zachowanie się auta - sprawdzałem w różnych warunkach i za każdym razem miałem świetne panowanie nad pojazdem. Chryslerowi udało się zrobić wielkiego wygodnego sedana o właściwościach jezdnych auta o charakterze sportowym.
Widoczność jaką mamy z pozycji kierowcy powinna być wzorem do naśladowania. Bardzo dobre lusterka oraz dużo szkła wokół sprawiają, że martwa strefa jest niewielka a otoczenie auta można bez problemu kontrolować przez tylne szyby bez akrobatycznego wykrzywiania głowy na około.
Brakuje jedynie podłokietnika, który zamierzam dokupić od innego autka o tym samym kolorze wnętrza, poza tym świetna jakość po pierwsze oraz wygoda obsługi. Do niczego nie udało mi się przyczepić, no może schowek, który jest ciut za mały.
Nie mam problemów z ogrzewaniem, lecz z klimatyzacją, która przez uszkodzony komputer na razie nie działa. Jedna gwiazdka niżej jedynie dla mojego egzemplarza, poza tym bez zastrzeżeń.
Wokół maaaasa miejsca :) Mierząc 2 metry wzrostu, odsuwając fotel kierowcy max w tył, na tylnej nakapie za mną bez problemu mogą siedzieć pasażerowie o podobnym wzroście. O wiele więcej miejsca niż np w Fordzie Mondeo.
Ogólnie dobrze, jedynie przy wyższych obrotach robi się ciut głośno... Poza tym mój Stratus ma problem z dzwoniącym tłumikiem i do czas zlikwidowania usterki, minus jedna gwiazdka.
Przede wszystkim to auto ważące 1.4 tony, o mocy 170 koni z automatyczną skrzynią biegów, nigdy nie będzie paliło 7 litrów w mieście. Ode mnie ocena dobra, gdyż w bardzo długiej trasie, jeżdżąc normalnie, średnio 100-120 ograniczyłem spalanie do 7.96 litra!!! Na takie auto to wybitny wynik! Miasto... cóż - 11-12 trzeba liczyć...
Auto kompleksowo wyposażone, o dużej mocy i niecodziennym wyglądzie? Do tego dobre jak na takiego potworka spalanie, ogromna wygoda dla wszystkich we wnętrzu? A to wszystko za cenę dobrego roweru albo bardzo dobrego laptopa?
Auto kupiłem z kilkoma pierdółkami, które sukcesywnie muszę likwidować ale i tak nie jest źle, zważywszy na cenę używanych, które za takie auto, są śmiesznie niskie.
Mniej więcej jak wyżej... Nic WIELKIEGO się nie działo ( odpukać )

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.5 i V6 24V 164KM 121kW [l/100km]

10,6