Ocena kierowcy - Chevrolet Kalos

Łukasz, 6 lat temu
Silnik 1.4i 94KM 69kW
Rok produkcji 2007
Chevrolet Kalos 1.4i 94KM 69kW 2004-2007 - Oceń swoje auto
Karoseria : Brak rdzy, tak nadwozie jak i podwozie. Pancerna.
Inne : Klimatyzacja
Poza normalną eksploatacją i wynikającymi z niej wymianami części, jedynym problemem jest klimatyzacja. W przypadku mojego samochodu, gdzieś jest wyciek czynnika chłodzącego. Nawet z kontrastem nie da się znaleźć miejsca rozszczelnienia układu/wycieku.
Nie bierze oleju, równa praca. Wystarczający na ten samochód. Apetyt na paliwo nie jest zbyt wygórowany.
Precyzyjny, ze wspomaganiem.
Pancerna. Auto 11 letnie a rdzy brak. Poza tym, lekka stłuczka z audi a4 b5, one uszkodzony zderzak,maska, reflektor i nadkole - chevrolet natomiast tylko rysy na zderzaku.
Bardzo dobra, jedynie przednie słupki mogłyby być mniejsze aczkolwiek nie jest źle.
Trochę kanciaste i niewygodne przyciski do ustawiania lusterek
W moim przypadku problem z klimatyzacją - wyciek czynnika chłodzącego ale nie wiadomo gdzie. Samochód mógłby szybciej się nagrzewać
Przy czterech dorosłych może być ciasno.
W czasie szybszej jazdy słychać opony, ale to ich kwestia. Silnik we wnętrzu słabo słyszalny.
Normalna eksploatacja, regularne wymiany i reagowanie na jakiekolwiek nieprawidłowości - pozwala to na uchronienie się przed poważnymi naprawami niedużym kosztem. W czasie 3 lat na części przeznaczyłem około 800 zł - w tym raz chłodnica, klocki, olej, filtry, płyny.
Auto było przy swoich 8 latach gdy je kupowałem dość drogie. Odwdzięcza się spokojną eksploatacją.
Tanie części, łatwa wymiana.
Póki co brak, ja mam samochód 3 lata a poprzedni właściciel 8 - nic się nie dzieje.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4i 94KM 69kW [l/100km]

7,1