Ocena kierowcy - Cadillac STS

Caddy, 10 lat temu
Silnik 3.6 i V6 24V VVT 258KM 190kW
Rok produkcji 2006
Cadillac STS 3.6 i V6 24V VVT 258KM 190kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Musiałbym kilka opcji zaznaczyć, ale nie jest to możliwe. Silnik, skrzynia biegów, wygląd auta, wyposażenie...wszystko jest super! A to wszystko za ... 6000 euro plus akcyza 4,500 zl. Nie opłaca się? POLECAM! Szukaj ofert w aukcjach bankowych.
Układ hamulcowy : Tarcze i klocki hamulcowe-EBC Brakes ma je w ofercie lub dealer.
Auto naprawdę sprawuje się dobrze. Podobnie, jak mój przedmówca, uważam, że Cadillac STS stanowi alternatywę dla Mercedesa E i S oraz BMW 5 i 7 z sześciocylindrowymi i ośmiocylindrowymi silnikami. Jest co prawda problem z autoryzowanymi stacjami obsługi, ale nie mają one zbyt wygórowanych cen za swoje usługi, jak marki wyżej wspomniane. Polecam ten samochód na dalekie przebiegi - nie odczuwa się zmęczenia dzięki wygodnym fotelom, są idealnie wyprofilowane, a dzięki dodatkowej regulacji na odcinku lędźwiowym, podróż jest jeszcze bardziej przyjemna. Posiadam Caddy'ego od kilku miesięcy, nie poznałem jeszcze w pełni jego możliwości, ale chcę służyć pomocą i radą dla innych, którzy zamierzają kupić ten model.
Mimo stosunkowo "małej" pojemności (3,6 litra) uważam, że nawet ta jednostka jest wystarczająca do napędu auta, ważącego 1,8 tony. Auto sprawnie przyspiesza i wydaje przyjemny dla ucha odgłos. Silnik 3,6 napędzają 3 łańcuchy rozrządu, które wytrzymują duże przebiegi. Osobiście nie łudzę się, że mój samochód ma przebieg 200 000 km po 6 latach, po niemieckich drogach jeździł poprzedni właściciel, więc jeśli ma 400 000+, to jest dobrze. Mimo wszystko i tak zdecydowałem się na kupno. Chciałem kupić i kupiłem.
Skrzynia biegów działa bez zarzutu. Warto wymienić olej przy zakupie samochodu z drugiej ręki. Ta sama automatyczna skrzynia biegów jest montowana także w modelu CTS, która została uznana za perfekcyjną m.in. przez Richarda Hammonda ze słynnego programu Top Gear.
Samochód posiada dość sztywne zawieszenie, być może limitowana seria BLACK i STS-V posiada podobne zawieszenie. Czuć każdą nierówność, ale nie przeszkadza to w dobrym prowadzeniu auta.
Widoczność jest nieco ograniczona za sprawą wąskich okien, lepiej zerknąć raz jeszcze dla pewności ;) podobnie jest w Chryslerze 300C.
...
Wentylacja i ogrzewanie jest na najwyższym poziomie. Samochód przy niskiej temperaturze otoczenia nagrzewa się dosłownie w kilka minut. Dodatkową zaletą są podgrzewane fotele, także te z tyłu!
Odpowiednie serwisowanie, dbanie o utrzymanie i ekonomiczna jazda z pewnością zatrzyma pieniądze w portfelu :)
Jakość jest na wysokim poziomie. Jakość skórzanej tapicerki oceniam na wyższą, niż w BMW i Mercedesie. Pewnie się dziwicie, że gość, który miał wcześniej Toyotę Corollę, mówi takie głupoty, ale sam miałem okazję się o tym przekonać nie tak dawno temu. Trzyletni Mercedes S550 i pięcioletnie BMW 745i z pewnością są dopracowane, ale nie zamieniłbym STSa na niemieckie wozy. Choćby dlatego, że odbiega wyglądem i jest rzadki! Spotkanie drugiego takiego na ulicy graniczy z cudem.
Należy pamiętać o tym, że pilot do samochodu jest bezprzewodowy. Rozładowanie się baterii spowoduje unieruchomienie auta, gdyż nie posiada stacyjki, do której można wsadzić klucz i uruchomić silnik. Po wymianie baterii klucz należy zaprogramować, a nawet 2 klucze, bo są dwa. I tu zaczynają się schody: nikt nie ma programu poza autoryzowanymi stacjami obsługi. Po kilku telefonach nerwy ustąpiły: w Warszawie jest to wydatek kilkuset złotych, w Opolu mniej więcej...20 litrów paliwa. Decyzja jest oczywista.
Jak dotąd żadnych poważnych usterek nie zauważyłem. Jeśli coś będzie, na pewno to opiszę.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.6 i V6 24V VVT 258KM 190kW [l/100km]

11,9