Ocena kierowcy - BMW Z4 E85 Cabrio

Rafal, 2 lata temu
Silnik 2.0 i 16V 150KM 110kW
Rok produkcji 2006
BMW Z4 E85 Cabrio 2.0 i 16V 150KM 110kW 2005-2008 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Dobrze hamuje nie wiem ile maja klocki ale responsywnosc super
Inne : czerwona dioda od poduszek powietrznych
Nie mam zastrzezen. Jedyny minus mojego auta to brak uchwytow/miejsca na kubki do picia. ale to auto sportowe 2 rece na kierownicy uwaznosc a nie papamobile.
Jest to moj najwiekszy silnik jaki mialem dotychczas wiec robi na mnie duze wrazenie. Jesli dodac ze auto jest lekkie to naprawde jest dobrze.
na dzien dzisiejszy auto ma 16 lat. nic nie bylo robione ze skrzynia i raz na jakis czas (zeby ubrac to w liczby 2 razy na miesiac) nie wchodzi mi jedynka. Rozwiazanie jest takie ze musze powoli dodac gazu i trzymac na jedynce i wskakuje.
Nie mam zadnych uwag. Trzeba sie przyzwyczaic po przejsciu z wysokiego auta ze inaczej trzyma sie drogi. Przy ruszniu podnosi sie przod a przy szybkim jechaniu dosicka go do ziemi . zawsze mialem wieksze jeepy lub 7 osobowe auta i ten wchodzi w takie zakrety z duza predkocia ze w innych wypadlbym z trasy. Przynajmniej mam takie wrazenie.
Wszystko jest ok jak na 16st latka. Mam male wgniecenie w miejscu gdzie ktos mogl walnac innymi drzwiami. ale to bylo juz przy kupowaniu wiec nie znam historii jak sie to stalo
Jezdzilem juz duzo bardziej konfortowym autem. widocznosc jest ograniczona. I jesli trzba wyjechac z jakiejs ulicznki. poniewaz mamy dlugi przod. oraz przy zamknietym dachu mamy male okienko z tylu wiec widocznosc tez jest ograniczona. trzeba polegac na lusterkach i uwazac.
Dla mnie jest wygodnie 183 cm 117kg. Auto ma tempomat wiec nogi mozna zginac. fotele sa wygodne.
Szybko sie nagrzewa, ale to dlatego ze mam porownanie z duzymi autami. lustrka i siedzenie bardzo szybko. po kilku minutach tez i kabina.
pasazer i kierowca maja tyle samo miejsca. wiec moge powiedziec ze jest wystarczajaco przestrzeni i komfortu.
Niestety to chyba najwiekszy problem bo powyzej 120km/h slychac szum zza auta. Silnik na 1 i drugim biegu cale szczescie tez slychac ten piekny burkot silnika. ale to akurat na +
Jesli sie uzytkuje normalnie a nie ekstremalnie to koszty sa takie jak w kazdym innym aucie. Jezdzilem po drogach polnych waskich (wolno) i nic nie odpadlo. Na autostradzie pedzilem ile fabryka dala i tez bylo ok. W miejscu gdzie jestem sa ogolnie wysokie koszty utrzymania auta.
Brak uchwytow do kawy akurat w tym modelu to minus (ale za 30$ mozna dokupic) Jakosc ok
Nie bylo nic do tej pory.
Od kiedy kupilem to auto mialo blad poduszki powietrznej i jeszcze ma bo nie dalem tego naprawic z racji braku czesci. bede musial kupic z jakiegos zlomu albo dac przekodowac auto i wstawic z innego modelu. Ktorys z poprzednich wlascicieli wymienil uklad kierowniczy, mam rachunek. dokladnie co to za element. ale nie wiem co sie stalo. Oraz gdy kupilem auto mialo 6 letnie opony. Z racji tego ze nie ma miejsca na zapasowke kupilismy opony nieorginalne do tego auta. takie ktore w razie przebicia dalej moga jechac do 50km/h nie trzeba wolac lawety (przydalo sie raz na 1 rok uzytkowania) Auto poszlo do mojego mechanika na przeglad i po wymianie oleju (ktorego do dzisiaj nie wiem gdzie sie wlewa) filtrow i zarowki tych kol zaplacilem rownowartosc 6 tys zlotych. W aucie jest nieorginalny akumulator(wiekszy) ktory wymienil poprzedni wlasciciel ktory auto mial z 2 lata. czyli gdy auto mialo lat 13. Fotele od strony kierowcy byl wytarty od wsiadania i wysiadanie. Kupilem cos na necie za 1$ z aliexpress i nie ma widac sladow uzytkowania jesli sie nie widzialo wczesniej jak to wygladalo. (czary)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V 150KM 110kW [l/100km]

7,8