Ocena kierowcy - BMW X5 G05 SUV Plug-In

Rok produkcji 2020
BMW X5 G05 SUV Plug-In 3.0 45e 394KM 290kW od 2019 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
Zawieszenie
Inne : Z oszczędnością to auto raczej nie ma nic wspólnego. Zasięg 70km na elektryku to realnie jak odpalam mam już 65km wyjeżdżam za bramę po 1km mam już 55 km. I tego po mieście nie zrobisz. Realnie na samym elektryku wciskając cały czas mocniej pedał żeby te 116KM jakoś jechało to po mieście 30km zrobisz max. Oczywiście możesz na hybrydzie, ale spalinowy włączy się za każdym mocniejszym przyspieszeniu.Zaoszczędzisz po mieście, ale tylko jak masz fotowoltaike bo jak zrobisz 30km z obiecanych 70km i masz pusto ,to prądu po nocnym ładowaniu wyjdzie Ok 12 zł wiec coś tam może taniej niż spalinowym, ale zakup auta droższy o spora kwotę. Na trasie jak jedziesz droga zwykła ze światłami, korkami i masz ten prąd do pełna to na trasie benzynka a każde wolne czy to na światłach czy w rzędzie za autami wleczacymi się to pojedzie na prądzie i średnia z km spalania wychodzi faktycznie 3l jak cisnąłem to 6.9 ale to tak trasa do 150/200km bo później już prądu nie starczy i zaobserwowałem ze później doładowuje sobie podczas jazdy i hamowania i pojawia się 1km 2km prądu wiec starcza na znowu staniecie na światłach na prądzie . Autostrada 200/h to już inna bajka. Spalanie 20-25l zbiornik idzie w mig, jest mały . Biuletyn możesz wydać po wszystkich stacjach przy autostradzie bo będziesz na nich co 300km. Na autostradę diesel zdecydowanie Obecnie jak jeżdżę w koło komina to auto rewelacyjne, ale trasa autostradowa średnio, wiecie kupuje się takie auto to stać człowieka na te paliwo, ale narazie ta bariera psychologiczna 25l na 100km mnie przytłacza. Pewnie się przyzwyczaję do tego w najbliższym czasie.
Inne : Brak
Brzmi rasowo, na elektryku wydaje fajny dźwięk (jakby przeciąg z kilku otwartych okien)
Duża moc, dobre brzmienie.
Rewelacyjna
Jak każde bmw mocno podatne na wiatry boczne
Jak to bmw
Pneumatyka wiec komfortowo
Jak w każdym bmw
Super sprawa poranne zaplanowane rozgrzanie auta jak jest jeszcze podłączone do prądu na noc Latem tak samo będzie ze schłodzeniem pewnie Podoba mi się tez funkcja klimatyzacja postojowa, ile razy gdzieś wychodziłes z auta a druga osoba siedziała i zimno lub gorąco jej się robiło, czy parowały szyby a tu bajka, chodzi sobie postojowa klimatyzacja
Jest dużo miejsca
Po mieście na elektryku w środku błoga cisza. Nie czuć żadnych startstopow, normalnie bezszelestnie.Problem taki ze jak masz drugie auto w dieslu jak ja, to przesadzając się do diesla czuje się jakbym jechał rozklekotanym samochodem. Wiec jak już zmiana auta na plugin to cała flotę bo przesiadka z diesla to jak wkroczenie w inny wymiar komfortu. Obecnie jak chwaliłem mojego range rovera w dieslu za komfort i wyciszenie,tak czuje dyskomfort wsiadając do niego jeżdżąc pluginem np dwa dni
Nowy, pakiet przeglądów wiec narazie spokój. Kiedyś był w cenie pakiet 5l/100km teraz trzeba płacić przy zakupie
Dużo kasy, słaba dostępność, mniejszy rabat Za duży rabat na diesla to bym za to 50d kupił No ale plugin bardziej trendy teraz niż diesel
Narazie nic
Nic