Ocena kierowcy - BMW X3 F25 SUV Facelifting

BMW X3 F25 SUV Facelifting xDrive28i 245KM 180kW 2014-2017 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Bezpiecznie i komfortowo w każdych warunkach
Silnik : Dopasowany do stylu jazdy
Zawieszenie
Przed zakupem auta miałem wyznaczone kryteria, które musiało spełnić: bezpieczeństwo, napęd 4x4, automatyczna skrzynia, silnik z zapasem mocy, dobre oświetlenie zewnętrze (światła drogowe) i odczucia wizualne. Decyzja padła na BMW X3 xDrive 2.8i 245 KM. Dlaczego benzyna? A to ze względu na charakterystykę jazdy - bardzo dużo krótkich odcinków. Poza tym auto w środku sprawia wrażenie "uszytego na miarę"( oczywiście to rzecz gustu ). Kilka słów o spalaniu (kilka słów napisałem przy kosztach utrzymania) - moje spalanie nie jest wynikiem szczegółowych analiz - są to wartości orientacyjne. W przyszłości spróbuję dokonać dogłębnej analizy.
Jest"radość z jazdy" . Istotne dla mnie było, aby auto dynamicznie wyprzedzało. J tak właśnie jest. Oczywiście dynamika silnika uzależniona jest od aktywowanego trybu jazdy.
Bez uwag. Płynnie zmienia biegi. Znacznie lepiej od poprzednio użytkowanych aut z automatem.
Bez uwag. Napęd 4x4 w warunkach zimowych spisuje się świetnie. Auto zarówno w warunkach miejskich, jak i na autostradzie prowadzi się komfortowo.
Bez uwag.
Bez uwag. Oczywiście bardzo pomocna jest kamera cofania jak i przednie i tylne czujniki. Oczywiście istotna jest wysoka pozycja za kierownicą.
Bez uwag. Wszystko na swoim miejscu. Wygodne, komfortowe fotele. Bardzo duży schowek w podłokietniku. Oczywiście nie można zapomnieć o przemyślanym i intuicyjnym iDrive.
Bez uwag. zarówno w zimie jak i latem szybkie nagrzewanie i chłodzenie.
Bez uwag. Jeżeli chodzi o miejsce za kierownicą i pasażera wystarczająco, biorąc pod uwagę, że mam 185 cm/85 kg. Siedziałem na tylnej kanapie - bez zastrzeżeń. Jednak w tym miejscu muszę dodać, że bagażnik mógłby być trochę większy, biorąc pod uwagę wymiary auta. Gdybym jeździł z tyłu miałbym jedną uwagę - brak regulacji tylnej kanapy - ale nie jeżdżę.
Generalnie bez uwag. Przy wyższych prędkościach mogłoby być nieznacznie lepiej. Jednak dla moich potrzeb, czyli jazda na krótkich odcinkach, a w trasie do 140 spisuje się na 5.
Posiadam 5-letni pakiet serwisowy. W związku z powyższym przez prawie rok czasu nie miałem wydatków. Natomiast, jeżeli chodzi o spalanie, to nie był to dla mnie priorytet przy zakupie. Jestem świadomy, że auto, które waży prawie 2 tony z silnikiem 245 KM nie może palić 6 litrów
Bardzo dobry. Zakupiłem auto spełniające wszystkie moje kryteria w przyzwoitej cenie. Oprócz moich wymagań dotyczących auta, moje BMW posiada pakiet M Pakiet, skórzaną tapicerkę, regulowane elektrycznie fotele i inne. Myślę, że za wydane pieniądze trudno byłoby kupić nowe auto z niższego segmentu w takiej konfiguracji.
Brak.
Brak