Ocena kierowcy - BMW X3 E83

ZT, 15 lat temu
Silnik 3.0 sd 286KM 210kW
Rok produkcji 2007
BMW X3 E83 3.0 sd 286KM 210kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Wspaniałe osiągi i dźwięk, to jest to.
Jestem bardzo zadowolony.
Jednym słowem: REWELACJA! 6 cylindrów w rzędzie naprawdę rzuca na kolana swoją kulturą, a dwie turbiny robią cuda. Z tym silnikiem to katapulta na kołach. Z taką lekkością jeszcze żaden samochód w mojej karierze nie przyspieszał... oczywiście niezależnie od prędkości.
Automat jest szybki i bardzo miękko przełącza, ale jego charakterystyka ustawiona jest bardziej sportowo niż w autach innych marek... no cóż w końcu BMW zawsze było luksusową marką z ambicjami sportowymi. Czasami się trochę zastanawia, ale potem trzeba się dobrze trzymać, żeby nie wyrwało z fotela.
Bardzo pewny nawet przy większych prędkościach, nie spodziewałem się, że takim autem można tak szybko i bezpiecznie pokonywać zakręty. Układ xDrive pracuje bardzo cicho i pewnie prowadzi autko.
Naprawdę bardzo dobra widoczność dookoła, nie można się przyczepić.
Wszystko pod ręką.
Jak narazie w upalne dni klimatyzacja działa rewelacyjnie, mimo skóry nie parzy w 4 litery.
Mam 195cm. Jeśli ktoś narzeka to go nie rozumiem. Miejsca nad głową jeszcze dużo mimo panoramicznego dachu, na nogi dużo, na wysokości barków bardzo luźno.
Ktoś wspominał, że mu szumi przy większych prędkościach... może ma wadliwy egzemplarz... u mnie jest OK.
Z taką mocą nie można oczekiwać spalania na poziemie 6 litrów. Średnio ok. 10 jest bardzo dobrym wynikiem, w mieście potrafi spalić 13-14, ale tylko dlatego, odległości od uruchomienia do zgaszenia silnika są w granicach 3-4 km. W serwisie nie byłem jeszcze, ale z tego co się zorientowałem, to ceny są w miarę.
Jakość wykonania doskonała... no cóż to kosztuje...
Jeżdzę dopiero od miesiąca, jest OK.
j.w.

On - zużycie paliwa dla silnika 3.0 sd 286KM 210kW [l/100km]