Ocena kierowcy - Audi A6 C5 Sedan

Audi A6 C5 Sedan 2.4 V6 165KM 121kW 1997-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : Fantastyczny!
Układ elektryczny
Zawieszenie
Po roku użytkowania tego auta, trudno mi nie ocenić Audi A6 na mniej niż 5 gwiazdek, (pomimo drobnych usterek, które nigdy nie spowodowały unieruchomienia auta). Autko ma już 19 lat! Nadal wygląda świetnie, a silnik brzmi fantastycznie i tylko prosi o właściwe traktowanie, (wymiana oleju co 10-12 tys km i tylko FULL SYNTETYK! Jak zaleca producent i to nieważne ile auto ma lat i ile km przejechało). Przebyłem właśnie trasę 4.500 km do Finlandii i z powrotem i przez całą trasę spisywało się doskonale. Ani przez chwilę nie czułem, że może mnie zawieść! Po takiej trasie mały przegląd i oprócz małego wycieku spod uszczelki miski olejowej - NIC! Spalanie bardzo przyzwoite jak na tak duży silnik w trasie ok 7-8 litrów. Jeździłem różnymi samochodami VW, Opel, Ford, Skoda, Honda, Rover, BMW ale Audi pod względem komfortu, niezawodności i poczucia bezpieczeństwa bije wszystkie te marki na głowę! Myślałem, że może to troszkę przereklamowana marka ale na szczęście byłem w błędzie :) Należy jednak dokładnie sprawdzić stan auta przed zakupem, bo koszty zawieszenia na "dzień dobry" mogą niektórych zniechęcić. Miałem to szczęście, że samochód był sprowadzony od osoby prywatnej z Niemiec i był po wymianie zawieszenia, więc przez najbliższy czas mam spokój. Jeśli kiedyś zmienię to auto, to na pewno zostanie ono w rodzinie, a ja kupię nowszy model Audi A6! Pozdrawiam.
bez komentarza! Dużo mocy , brak usterek. Wymiana świec tylko na Denso! Świetna jakość i spokój na kilkadziesiąt tysięcy kilometrów. Olej tylko Full Syntetyk! Ten silnik tylko czeka na dobre smarowanie! Polecam MOTUL 5w/30, zgodny z parametrami/normami, które zaleca producent Audi. Silnik cichutki, nawet na autostradzie przy prędkości 180km/h można swobodnie rozmawiać.
Brakuje mi tylko 6-go biegu! w trasie bardzo by się przydał. Skrzynia bardzo dokładna. Zdarzyła mi się jednak drobna usterka, a raczej zużycie materiału w postaci jednej z poduszek pod skrzynią. Objawy, bardzo ciężko wchodziła jedynka. Wymiana poduszek, oczywiście obu, żeby zużycie było na tym samym poziomie i znowu wzorowa praca skrzyni biegów.
samochód bardzo dobrze się prowadzi. Z uwagi, że kupiłem auto na felgach 17 calowych i z bardzo szerokimi oponami jak na taki samochód 235, muszę uważać na koleiny, bo potrafi ruszyć kierownicą dosyć mocno. Rozważam przejście na felgi 16" i szerokość opon max 205. Sytuacja się poprawi i spalanie będzie zapewne mniejsze.
Widoczność fantastyczna, w lusterkach widać wszystko co dzieje się za nami. MAlutki minus dla tylnej szyby. Przy zagłówkach i kącie nachylenia szyby, troszkę słaba widoczność, do tego Sedan nie posiada oczywiście tylnej wycieraczki, co utrudnia widoczność podczas mocnego deszczu.
Doskonale!
Bardzo dobre! Klimatyzacja też robi swoje. Nie pamiętam już co tzn zaparowane szyby :)
Mam prawie dwa metry wzrostu i nie muszę cofnąć fotela do końca szyny! dla mnie szok! Bardzo dużo miejsca na nogi. Fantastyczne auto
Pracy silnika nie słychać nawet pędząc z prędkością 180km/h. Przy teście na autostradzie 210km/h, nadal mogłem swobodnie, chociaż w pełnym skupieniu za kółkiem ;) rozmawiać z pasażerem! Szok jak to auto jest doskonale wyciszone!
Tutaj opinia nigdy nie będzie obiektywna! Dla jednych spalanie jest najważniejsze dla innych ceny części. Dla mnie ten samochód, przy tak dużym silniku pali bardzo mało 7-8 litrów, przy jeździe w wielkich korkach ok 10 litrów. Ma jednak swoją moc i zapotrzebowanie na paliwo, a odwdzięcza się wspaniałą kulturą pracy silnika i niezawodnością plus poczuciem dużego bezpieczeństwa! Ceny części naprawdę przyzwoite, świece 180 zł. (6 szt.), filtry 30-60 zł., rozrząd 700 zł. Jeszcze nic więcej nie musiałem przy nim robić ale wiem, że zawieszenie kosztuje swoje ok 1,5 tys zł. Jednak nie robimy tego co roku!
Doskonale. Za moje audi zapłaciłem po zarejestrowaniu 12 tys zł. Może i dużo za ten rocznik ale jest w stanie wzorowym. Nie boję się nim ruszyć w trasę 4 tys km. I komfort plus bezpieczeństwo są dla mnie bardzo ważne, a ten samochód mi to zapewnia!
Troszkę potrafi zdenerwować elektryka. Np oświetlenie boczne drzwi przednich, a i zarazem oświetlenie nóg kierowcy + pasażera. Moduł komfortu jest w tym aucie źle umiejscowiony - pod wykładziną pod nogami kierowcy, więc uwaga zimą i jesienią, żeby nie doprowadzić do zamoczenia tego miejsca, bo może elektryka szwankować jak oświetlenie w środku czy elektryczne szyby, lusterka.
u mnie brak!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.4 V6 165KM 121kW [l/100km]