Ocena kierowcy - Audi A3 8Y Limousine

Morfeusz, 25 dni temu
Silnik 1.5 35 TFSI 150KM 110kW
Rok produkcji 2023
Audi A3 8Y Limousine 1.5 35 TFSI 150KM 110kW 2020-2024 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Skrzynia biegów
Bardzo dobry kompakt i całkiem przywoity kompakt premium. Może tego premium mogłobyby być trochę więcej ale porównując z innymi autami grupy VW to jest całkiem dobrze, szczególnie, że auto kosztowało mnie praktycznie tyle ile o porównywalnej konfiguracji Golf. Jakość niektórych materiałów wnętrza mogłaby być lepsza natomiast spasowanie wszystkiego bardzo dobre
Moc w sam raz do wymiarów auta. Nic za dużo ale raje radę. Do tego spalanie prawie takie jak mojej starej Octavii TDI. Bardzo sprawny układ miękkiej hybrydy - wystarczy zdjąć nogę z gazu a silnik błyskawicznie wyłacza się. Do tego potrafi przejść w tryb 2 - cylindrowy. Co najważniejsze, wszystko to jest zupełnie nieodczuwalne podczas jazdy. Jak chcę nagle przypieszyć to dzieje się to błyskawicznie.
Mega zaskoczenie. Na codzień jeżdżę nieco starszym Audi, również ze skrzynią automatyczną, no i tam jest lag. Chcę nagle przyspieszyć - lag 2 sekundy, zwalniam przed rondem po czym chcę się wcisnać - lag. W tej A3ce nie ma takich problemów. Reakcja na gaz jest może nie sportowa ale po prostu taka jaka powinna być.
Bez zarzutów - auto jest dość sztywno zestrojone (standardowe zawieszenie) ale mimo to jest dość komfortowe (na felgach 18" też daje radę). W zakręty wchodzi jak taki większy gokart :)
brak uwag
Jestem dość wysoki i lusterko wsteczne mam centralnie na środku szyby, trochę przeszkadza. Widoczność do tyłu nie najgorsza, choć i tak korzystam z kamery cofania
Super, fizyczne przyciski, intuicyjne MMI i cyfrowe zegary
brak uwag - jak trzeba to grzeje, klima chłodzi, fotele grzeją t...
Szału nie ma ale też jak na kompakt nie jest źle. Od wzrostu ok 190 cm uderza się głową w sufit siedząc na tylnej kanapie
Tutaj tak sobie. Daję 4* choć jako premium to powinny być raczej 3. Szczególnie wkurza hałas od kół/podwozia
Naprawdę ekonomiczne auto
Auto kupiłem w dobrej promocji, mam całkiem przyjemnie wyglądające Audi w cenie Golfa...
wszystko ok ale auto ma niecały rok
nic

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 35 TFSI 150KM 110kW [l/100km]