Ocena kierowcy - Alfa Romeo 155

alfa_zagato@wp.pl, 15 lat temu
Silnik 1.8 T.Spark 140KM 103kW
Rok produkcji 1997
Alfa Romeo 155 1.8 T.Spark 140KM 103kW 1995-1997 - Oceń swoje auto
Silnik : silnik jest arcydziełem. \"...to co w nim drzemie trudno opisac słowami\"
Karoseria : tylne błotniki mają problem z korozją
Silnik : trzeba uwazac na wrażliwy rozrząd
Zawieszenie : dosc mało trwałe aczkolwiek wyjątkowo tanie w naprawie zawieszenie tego modelu
nie ma aut idealnych, to auto było moim marzeniem i sie na nim nie zawiodłem. sądze ze ocena dobra jest tutaj odpowiednia
osiągi tego silnika są oszałamiające oczywiście jak na pojemność 1.8 a wlasciwie to 1.7. z dołu ma sporego muła, ale gdy wyczłapie sie na 3000rpm, wariator zrobi swoje to klekajcie narody. Miny wlascicieli panzerwagenów z silnikami 2.0-2.5 to bezcenne widoki:)
skrzynia odstaje swoją jakością i precyzją od wspaniałego silnika, wstyczny sie haczy, jedynka czasami nie wskakuje, precyzja jest słabą stroną tej skrzyni, ale u mnie jest bardzo ostro traktowana i cały czas żyje
tutaj ocena dobra moze dlatego ze miałem przyjemnosc jezdzic autami które są dodatkowo obnizone i utwardzone. alfa jest twarda, ale prowadzi sie bardzo dobrze, moze do oceny doskonałej daleko ale lepiej prowadzącej sie przednionapedówki szukac ze swiecą.
do przodu widocznosc dobra, na boki rowniez dobrze, ale do tyłu nie widac prawie nic ani przez szybe ani przez lusterka.
w kabinie wszystko pod reką przełączniki w dzwigienkach mi sie podobają. fajne jest to ze nie trzeba pamietac o swiatłach, przekrecasz kluczyk są, gasisz auto swiatła gasną.
szału nie robi wentylacja ani ogrzewanie, ale auto ma sporą kabine i mimo ponad 9 litrow płynu nagrzewa sie dobrze, pomaga nadmuch na tylną kanape, do wentylacji nie moge sie przyczepić.
cóż mam 200cm wzrostu i mam wygodnie. fotel odsuniety na maxa, jezdze i tak sam ewentualnie w 2 osoby wiec moge sobie na to pozwolic. 4 osoby jesli nie przekraczają 185cm podrozują bardzo wygodnie i mogą zabrac bardzo spory bagaz (525litrow)
temat wyciszenia w alfie powinien byc przemilczany przez tych którzy nie mają bzika jak prawdziwi alfisti. auto jest całkiem ciche na wolnych obrotach, ale silnik na wysokich obrotach potrawi zrobic uwerture na 16 zaworów. brzmienie piekne, niejedna V6-tka moze sie schowac. uwielbiam te dzwieki, a radio czesto jest zbednym gadzetem.
nie ma sie co czarowac 8 litrami panowie. moje najmniejsze spalanie w miescie to 9.5 i na prawde to była celowa oszczedna jazda do maksymalnie 3000rpm. maksymalna granica spalania mam wrazenie ze nie istnieje spaliłem 17 litrow a penwie da sie wiecej. na trasie pali mi od 7 do... ten sam problem jak traktujesz gaz tak masz. ja jezdze dosc ostro wyprzedam z 3 biegu wiec spalanie siega czesto gesto ponad 10 litrow i to sporo. ale alfami nie jezdzi sie jak kapeluszniki tico. ten samochod musi miec przedmuchane od czasu do czasu zaworki.
za te pieniądze nie mozna kupic bardziej dynamicznego, odwracajacego uwage auta w tym roczniku i w takim stanie.
gdy kupiłem auto od razu wymieniłem kompletny rozrząd pasek rolki napinacz, wariator. oprócz awarii termostatu nie stało się nic! alfa jest u mnie traktowana ciężką nogą, ale dostaje zawsze to co najlepsze, zadnych zamienników, oryginalne swiece, kable olej wysokiej klasy, a bella odwdziecza sie niezawodnoscia i daje mi sporo przyjemnosci.
w moim egzemplarzu nie trafila sie zadna awaria zebym stanął gdzies w polu! nic oprocz termostatu sie nie zepsuło co daje najwyzsza ocene

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 T.Spark 140KM 103kW [l/100km]

11,0