Ocena kierowcy - Alfa Romeo 155

Dawid, 6 lat temu
Silnik 1.8 T.Spark 127KM 93kW
Rok produkcji 1992
Alfa Romeo 155 1.8 T.Spark 127KM 93kW 1992-1996 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Zawieszenie sztywne, auto dobrze trzyma się drogi.
Inne : Mimo wszystko moim zdaniem jest to auto dość wygodne jak na ten rocznik oraz daje frajdę z jazdy.
Karoseria : Podłoga szybko rdzewieje i gnije.
Silnik : Ciągłe naprawy silnika i osprzętu.
Układ elektryczny : Non-stop zdarzają się drobne usterki. Łatwiej jest policzyć elektryczne wyposażenie, które działa niż to które nie działa.
Auta używałem przez ponad 2 lata, z czego realnie jeździłem rok, może 1,5, bo resztę czasu stało u mechaników lub na podwórku (zwłaszcza zimą). Ostatecznie poszło na złom, ponieważ zimą silnik zaczął tracić moc w trasie, a gdy już dojechałem do celu (na szczęście nie było daleko) i spróbowałem odpalić auto po kilku dniach to już nie odpaliło. W warsztacie stwierdzono zbyt słabe sprężanie, naprawa nieopłacalna. Mimo wszystko daję 3 na 5, bo auto dawało frajdę z jazdy i było bardzo oryginalne (wersja Formula). jednak koszty utrzymania były ogromne (zwłaszcza naprawy).
Skrzyni używało mi się bardzo źle - coś w niej gruchotało, trzeba było czasami trochę "szukać" biegów, raz zdarzyło mi się, że wybierak się ułamał.
Zawieszenie typowo sportowe, więc świetnie trzymało w zakrętach.
Ogólnie dość wygodne auto jak na swój wiek (1995).
Wersja Formula posiada sportowy wydech dlatego było trochę głośniej niż przeciętnie, ale ogólnie nie było źle w porównaniu z innymi autami z podobnego rocznika.
Częste naprawy (zwłaszcza zawieszenia i silnika). Instalacja gazowa niezbyt dobrze współpracowała z silnikiem, dlatego korzystanie z niej było uciążliwe (strzały w kolektor, pełno dymu, strata mocy na LPG).

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 T.Spark 127KM 93kW [l/100km]

10,5