Lista ocen Hyundai Pony IV Hatchback 1.5 72KM 53kW 1990-1995 (27) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 38 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~ted33
Hatchback 1.5 72KM 53kW
Auto kupiłem w 96 roku z przebiegiem 36tys . teraz ma ponad 130 tys,mam go 11 lat więc coś mogę powiedzieć, w tym czasie wymieniłem: klockihamulcowe , szczęki hamulcowe, tuleje wahaczy, końcówki przegubów , naprawiałem rozrusznik, alternator, wymieniłem cały wydech, paski, rozrząd, Wymieniłem uszczelniacze zaworów bo zaczął mi palić olej średnio 1litr/10tys km - teraz wogóle nie pali oleju, wymieniłem 4 amortyzatory...
~sevant@interia.pl
Hatchback 1.5 72KM 53kW
To mój 2 poniak.Tego użytkuję od 3 lat.Kupiony od I wł. w idealnym stanie.Po zrobieniu 130000km nagle posypało się sprzęgło,wieniec,rozrusznik.Denerwującey jest delikatny silnik - który przy minimalnych temp.ujemnych(w zimie)nie odpalał rano dopóki,dopóty nie zaczęlem lać 0,5l denaturatu na bak(mimo tankowania VPover czy Supremy).Od tąd nie straszne były temp. - 18 stopni.
~LimaK (lmk@pf.pl)
Hatchback 1.5 72KM 53kW
Jezdze nim od 17tys km i wymieniam tylko olej. Reszte wymieniam z przyzwoitosci, ale nic by sie nie stalo jakbym nie robil przegladow hamulcow czy amortyzatorow. Przez rok wlalem w niego 12 litrow oleju, wymienilem 3 zarowki i dwa razy wymienialem przednie klocki.
~ArturS
Hatchback 1.5 72KM 53kW
Jak na to co to auto przeszło u poprzedniego właściciela i przechodzi u mnie uważam je za niezwykle wytrzymałe. Ale przy 181kkm różne rzeczy już są zużyte, więc powoli trzeba zaglądać i wymieniać różne drobiazgi nieodporne na przebiegi.
~Azzuro, caesar_k@poczta.onet.pl
Hatchback 1.5 72KM 53kW
Jak na siedmioletni samochód który przejechał ponad 200 tkm mój Pony wymagał naprawdę niewiele troski poza "normalnymi" przeglądami, elektryka wręcz wzorcowa, nie bierze oleju, nie "poci się" z miski olejowej...Naprawdę dobry.
~przemo.michalak@googlemail.com
Hatchback 1.5 72KM 53kW
Męczę go strasznie. Do niedawna nie wiedziałem co to mechanik, ale już nie długo idzie na złom - starość i przeszłość.
~MaTiUsS 99
Hatchback 1.5 72KM 53kW
Ten samochód sie nie psuje. A jesli juz to naprawde tanie, często kosmetycznei łatwo usuwalne rzeczy. (przynajmniej w moim wypadku).
~Michał M. (mikolajczyk@space.pl)
Hatchback 1.5 72KM 53kW
jeśli chodzi o drobiazgi to czasem w tym wieku autka coś wyskoczy, ale nigdy nie spowodowało to że nie można było jechać!
~zez
Hatchback 1.5 72KM 53kW
wycieki oleju ze skrzyni - koszt 300zł, tuleje + końcówki na wahaczach z przodu 2x250zł , pasek rozrządu +napinacz150zł ,klocki 150zł

Usterki Hyundai Pony IV

Hyundai Pony IV – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Michu #2 hypo@box43.gnet.pl
Hatchback 1.5 72KM 53kW
przeciek cylinderka tylnego ham. uszczelnienie miski olejowej - kamien na polnej drodze:-)
Hyundai Pony IV Hatchback